Magazinsitesi.com

“AYDEDE” prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde yapacak!

Kategori : Sinema - Tiyatro - Yazar : - Tarih : 10 Nisan 2018 - Okunma Sayısı : 243 kez okundu.

   

ABDURRAHMAN ÖNER’in ilk uzun metrajlı filmi “AYDEDE” Prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde yapacak!

‘Buhar’ kısa filmi ile adından çokca söz ettiren, ulusal ve uluslararası festivallerden ödüller ile dönen Abdurrahman Öner’in, buruk bir anne-oğul hikayesini anlattığı ilk uzun metraj sinema filmi ‘AYDEDE’, Türkiye prömiyerini 37. İstanbul Film Festivali, Ulusal Yarışma Bölümü’nde yapacak.

Abdurrahman Öner’in yazıp yönettiği “Aydede”de; Ezgi Mola’nın yanısıra Bilal Çilek, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Banu Fotocan, Emirhan Ateş, Ayşenil Şamlıoğlu ve Nalan Kurucim gibi oyuncular yer alıyor.

Aydede, Antalya’nın küçük bir köyünde E.T.’nin yerli versiyonu Badi’yi izleyip hayaller kuran öfkeli bir çocuk ile, başına bela olan bir miras ve başka birine kayan mahcup gönlüyle başı dertte genç bir annenin buruk hikayesini anlatıyor.

Yapımcılığını Arzu Şenses Öner’in, yönetmenliğini ve senaryosunu Abdurrahman Öner’in üstlendiği, görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz’un ve sanat yönetmenliğini Elif Taşçıoğlu’nun yaptığı ‘AYDEDE’ filmi, 13 Nisan Cuma günü 21:30’da Atlas Sineması’nda sinemaseverlerle buluşacak!
Etiketler : ,
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Yandex.Metrica