Magazinsitesi.com

Gripin, ‘Hadi Be’ye Konuştu.

Kategori : Müzik - Yazar : - Tarih : 01 Şubat 2018 - Okunma Sayısı : 309 kez okundu.

   

Gripin, ‘Hadi Be’ye Konuştu…

Başarılı sunucu Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu, Türkiye’nin ilk interaktif talk show programı “Hadi Be”nin konuğu, “Nasılım Biliyor musun” adlı yeni albümlerini 15 Aralık’ta müzikseverlerle buluşturan Gripin Grubu oldu. Hayli keyifli anların yaşandığı “Hadi Be” canlı yayınında Emre Saygı ve sosyal medya kullanıcılarının sorularını yanıtlayan Gripin üyeleri, samimi açıklamalarda bulundu.

Hatalarımızda gülüyoruz

“Konserlerde şarkının sözlerini ya da notalarını unuttuğunuz oluyor mu?” sorusunu İlker Baliç yanıtladı: “Tabii ki, sürekli oluyor. Her birimiz ufak tefek hatalar yapabiliyoruz. Allah’tan çok büyük hatalar olmuyor. Ama genelde o hatalarda da birbirimize gülüyoruz zaten. Eğlenceli oluyor.” Birol Namoğlu da “Benim şarkının sözlerinin yerini değiştirdiğim, karıştırdığım çok oluyor. Hatta arkadaşlarım benimle dalga geçmeden ben yürüyorum onlara.”

Murat konser bitti sanıp, gitarını bıraktı gitti

Emre Saygı, unutamadıkları bir konser anılarını sorunca Birol Güven gitarist Murat Başdoğan’ı kastederek “Konser bitti zannedip, gitarını bırakıp giden müzisyenler olabiliyor, o da bize denk geliyor mesela” dedi. Ardından “Son şarkımız ‘Durma Yağmur Durma’nın son nakaratına girmeden Murat gitarı koyup ortamdan ayrıldı. Kamera görüntüsü var. Biz tekrar nakarata girdiğimizde Murat’ın suratında inanılmaz bir şaşkınlık vardı” dedi. Murat Başdoğan da olaya şöyle açıklık getirdi: “Gitarı bıraktım, arkamı döndüm, klavyeyi çalana baktım, duruyor ve bana bakıyor şok halinde. Orada bir çaktım. Sonra seyirci anlamasın diye bir sorun varmış gibi davranıp gitarı tekrar aldım, nakaratta girdim. Ama tabii herkes yemedi.”

Murat vize alamayınca Almanya konserine gelemedi

Birol Güven, Murat Başdoğan’ın yaşattığı vize krizini de anlattı: “Almanya’da bir festivalde çalacaktık güzel gruplarla beraber. Bir gün önce konuşuyoruz, Murat ‘Aa benim vizem bitmiş’ dedi. ‘Nasıl bitmiş Murat, vizen bitmiş olamaz Murat!’ dedik. Bir günde vize çıkaramadı tabii. Biz bir arkadaşımızdan rica ettik, sağ olsun o geldi.” Murat Başdoğan da bunun üzerine “Kaçırdığıma en çok üzüldüğüm konserdi” dedi.

Albümde 10 şarkı var, 8’i yeni

Birol Namoğlu, yeni albümleri “Nasılım Biliyor musun”u şöyle anlattı: “10 şarkı var albümde. Şarkılardan biri geçen yıl yayınladığımız single. Bir de cover’ımız var; ‘Gündüzüm Seninle’. Onların dışındaki 8 şarkı yeni. Söz, müzik ve düzenlemeler Gripin ile prodüktörümüz Haluk Kurosman’a ait.”

İkinci klip hareketli şarkıya

Yeni albümün yeni klibinin hangi şarkıya çekileceği sorusunu Arda İnceoğlu yanıtladı: “İlk klibi ‘Nasılım Biliyor musun’a çektik. Albüm henüz taze sayılır. Yorumlar gelmeye başladıkça şekillenecek. Ama herhalde mart-nisan gibi çekeceğimiz için hareketli şarkı olması daha hayırlı olur diye düşünüp, ‘Hiç Utanmadan’ veya ‘Acemisiyim Mutluluğun’ şarkılarından birine çekeceğiz.”

Yeni Galatasaray marşı gelir mi?

“Yeni bir Galatasaray marşı yapar mısınız?” sorusunu Birol Namoğlu yanıtladı: “Onu yaptık bir kere. İçimizden geldiğinde öyle şeyler oluşabiliyor. Siparişle yapılabilecek bir iş değil. Öyle bir şey olursa tekrar, paylaşırız zaten.” Namoğlu, gruptan Arda İnceoğlu Beşiktaş taraftarı olmasına rağmen nasıl Galatasaray marşı yapmaya karar verdiklerini de şöyle açıkladı: “Prodüktörümüz Galatasaraylı, şirket ortakları Galatasaraylı. Bir ağırlık vardı yani.”

Soyadım espri konusu

İlker Baliç, sanılanın aksine futbolcu Elvir Baliç’le akraba olmadığını söyledi: “Eskiden kürekçiydim. Uzun süre kürek çektim. Futbolla aslında hiç alakam yoktur. Hayatım boyunca soyadım espri konusu oldu. Bizim aile de eski Yugoslav göçmeni olduğu için isim benzerliği var. Yoksa bir akrabalığımız yok.”
Etiketler : ,
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Yandex.Metrica